Pamukkale Kaptan Balık Pişiricisi

0
456
balık pişirici

Kadınlar için en büyük problemlerden biri evde balık pişirilmesidir. Bu sebeble çoğu evde balık yenmiyor.

Denizli’de insanların evde balık yemek yiyebilmeleri için balık pişiricileri açılmaya başladı. Bu balık pişircilerin bir çoğunun endüstriyel fritözler ile balık pişirdiğini gördüm. Sürekli aynı yağı kullandıkları için sağlık açısından hiç hoş değil…

Izgara Çipura

21 yıllık aşçı Ömer Dağ, uzun yıllar 5 yıldızlı Otellerde ve Restoranlarda çalışmış deneyimli bir aşçı… Açmış olduğu Pamukkale Kaptan Balık Pişircisi‘ne deneyimini taşımış…

Sardalya Tava

Özel olarak yaptırdığı ızgarasında büyük balıkları hiçbir marine, sos vb. yapmadan direk pişiriyor. Yine karadeniz balık tavasında küçük balıkları mısır unu ve fındık yağı ile pişiyor. Bu yağları sadece bir kere kullanıyor.

Balık Çorbası

Salı ve Perşembe günleri balık çorbası çıkarıyor. Kaya levreği ve somon ile hazırlamış olduğu balık çorbasını tatmanızı öneririm.

İster kendi tuttuğunuz balıkları, isterseniz Denizli Balık Pazarı’ndan aldığınız balıkları burada pişirtebilirsiniz. Sadece pişirtmekle kalmayıp Ömer Usta’nın nefis salatası eşliğinde mekanda tüketmeniz mümkün oluyor.

Denizli’de “uygun fiyatlı bir balık nerede yerim” derseniz. Pamukkale Kaptan Balık Pişirici tam size göre diyebilirim.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurmecom, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin