Denizli Balık Pazarı

0
664
balıkçı

Taze ve lezzetli balıklar almak istiyorsanız Deniz Balık Pazarı tam size göre diyebiliriz.

Özellikle Cumartesi ve Pazar günleri çok yoğun oluyor. Her türlü balık çeşitlerini burada bulabilirsiniz. Balık Pazarı’nda deniz ve çiftlik balıkları tezgahlarda yer alıyor. Denizli’de ağırlıklı olarak büyük balıklardan Çipura ve Levrek tercih ediliyor. Küçük balıklardan sardalya ve hamsi daha çok satılıyor.

Deniz Balık Pazarı

Tezgahlarda somon, barbunya, tekir, mersin, dil, karides ve ahtapotta bulmanız mümkün oluyor.

Burada yer alan balıkçılar Pamukkale Kaptan Balıkçılık, Emre Balıkçılık ( Çivrilli Balıkçı Kardeşler), Reis Balıkçılık, Vitamin Balıkçılık, Kardeş Balıkçılık ( Çallı Balıkçı Kardeşler), Denizlisporlu Balıkçı Kardeşler ( Acıpayamlı Balıkçı Kardeşler) sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer buraya yeni geliyorsanız. Tezgahları teker teker gezmenizi tavsiye ederim. Balık fiyatları hemen hemen aynı oluyor. Lakin pazarlık etmenizde fayda var.

Buralardan aldığınız balıkları yine taptaze yeşillikleri de aynı pazar içinde bulabilirsiniz.

Denizli Balık Pazarı ile ilgili tek olumsuz görüşüm tezgahın başında sigara içmeleri oluyor. Kendi aralarında buna çözüm bulacaklarına inanıyorum.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin