Denizli Kral Künefe, Gerçek Künefe’nin Adresi

2
468
Künefe

Denizli’de bugüne kadar pidecilerin, kebabcıların yapmış olduğu künefelerden yemişinizdir. Hatay Künefesi olarak bilinen bu künefeler dondurulmuş olarak pazarlanıyor. Daha sonra pideciler ve kebabcılar tarafından ısıtılıyor. Geçtiğimiz haftalarda Denizli Kıbrıs Şehitler Caddesi üzerinde bulunan Kral Künefe’ye yolum düştü.

İşletme sahibi Tamer Ayoğlu ile künefe üzerine konuştuk. Gerçek Hatay Künefesi’nin peyniri özel olduğunu sünmesiyle ve tadından anlaşılabileceğini belirtiyor. Müşterileri için tepsilerde taze olarak hazırladıkları  künefeyi porsiyon olarak sunduklarını belirtiyor. Ayrıca kendilerinine ait özel olarak antep fıstığı ile hazırlanan Fıstıkzade tatlısı dondurma ile bir farklı oluyor. Üzerindeki antep fıstıkları diri diri olduğu gibi çatalınızla lokmalar aldıkça lezzet patlamaları oluşuyor.

Denizli’de Kral Künefe’ye mutlaka gitmeli ve gerçek Hatay Künefesi ile tanışmalısınız. Şaşıracaksınız.

Kral Künefe

Mehmetçik Mh. Kıbrısşehitler Cad. no:126/A Pamukkale/Denizli

0258 212 56 00

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin