Odun Ateşi Gurme Mutfağını Yeniledi

0
320
Tavuk Pirzola
Odun Ateşi Gurme Mutfağını Yeniledi

Odun Ateşi Gurme 2018 yılına mutfağını yenileyerek girdi. Çamlık caddesi üzerinde bulunan Odun Ateşi Gurme, menüsünde Cağ Kebabı, Pirzola, Odun Ateşi Köfte, Kuzu Ciğer Şiş, Tavuk Şiş, Gurme Sucuk ve Cevizli Kadayıf Dolması bulunuyordu.

Kasap Köfte

Etler Balıkesir’den

Odun Ateşi Gurme, Cağ Kebabını; Ege Bölgesinin en iyi eti olarak kabul edilen Balıkesir kırsalında yetişen Merinos süt kuzusunun kemiksiz ve sinirsiz but bölümünden alınıp üç gün bekletilip, üç gün marine edilerek meşe odununun vermiş olduğu lezzetle birleştirerek servis yapıyor.

Yine usta gurme Vedat Milor‘un referans verdiği kuzunun ve dananın öndöşünden meydana gelen üç gün marine edilip yoğurularak hazırlanan Kasap Köfte başka bir’yerde tadamayacağınız enfes bir lezzet.

Kuzu Ciğer Şiş ise süt kuzunun meşe odununun ateşiyle birleşen eşsiz bir lezzet.

Gurme Sucuk, özenle seçilmiş danalardan sakadat kullanılmadan yapılmış, tamamen güvenle yiyebileceğiniz ve farkını hissedeceğiniz bir lezzet patlaması diyebilirim.

Sade Döner

Odun Ateşi Gurme 2018 Mutfağında Neler Var

Odun Ateşi Gurme 2018 mutfağını daha genişletirmiş. Sınırlı seçeneklerden daha lezzetli ve adına yakışır bir mutfak haline gelmiş. İşte Odun Ateşi Gurme’nin menüsünde neler var.

Başlangıç olarak; Yayla Çorbası, Ezogelin Çorbası ve Mercimek Çorbası tercih edebilirsiniz.

Ana Yemek olarak; Cağ Kebabı, Sade Döner, İskender Döner, Çökertme Kebabı, Kuzu Pirzola, Dana Pirzola, Kuzu Ciğer Şiş, Kasap Köfte, Paşa Köfte, Gurme Sucuk, Tavuk Pirzola veya Tavuk Şiş tercih edebilirsiniz.

Karışık Izgara tercih etmek isterseniz. O zaman Odun Ateşi Special ve Odun Ateşi VİP tam size göre diyebilirim. Neredeyse tüm Odun Ateşi Gurme’yi yiyorsunuz.

İskender Döner

Hamburger Menü, Döner Dürüm Menü, Cağ Kebabı Dürüm Menü, Tavuk Dürüm Menü ve Gurme Sucuk Dürüm Menü adında patates kızartması ve içecekle servis yapılan Hızlı Menü yapmışlar.

Aperatif olarak patates kızartması, lavaş cipsi ve kaşarlı sarımsaklı ekmek eklemişler.

Salata olarak Mevsim Salatası, Çoban Salatası, Gavurdağı Salatası, Kaşık Salatası ve Tavuklu Salata yiyebilirsiniz.

Odun Ateşi Gurme’de tatlılar efsane olmuş. Hepsi özenle seçilmiş diyebiliriz. Paşa Tatlısı, Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Meşhur Trabzon Hamsiköy Sütlaçı menülerine eklemişler.

Ayrıca Odun Ateşi Gurme’de haftanın belirli günlerinde Canlı Müzik‘te olduğunu hatırlatmak isterim.

Odun Ateşi Gurme, Çamlık yolu üzerinde…

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin