Denizli Künefe Cenneti Oldu

0
1241
Künefe
Denizli Künefe Cenneti Oldu

Denizli’de son zamanlarda ardı ardına açılan künefecilerle adeta künefe cenneti oldu.

Künefe; tel kadayıf, özel künefe peyniri ve şerbetin bir araya gelmesiyle yapılıyor. İşte bu şekilde yıllarca ve halen kebabcı, pideci ve lokantaların menüsüne künefe girdi.

Künefeyi çok seviyoruz. Sadece künefeyi künefecilerde yemiyoruz. Aynı zamanda marketlerde satılan dondurulmuş künefeleri konuklarımıza ikram etmek için alıyoruz.

Denizli’de Hangi Künefeciler Var

Denizli’de bu yazımı yazdığım sırada 3 tane künefeci olduğunu belirtmeliyim. Bunlar Kral Künefe, Otto Künefe ve Papağanlı Künefe olmak üzere 3 tane var.

Kral Künefe

Künefe’nin anavatanı diyebileceğimiz Hatay bölgesine özgü bir üretim yapıyor. Yani tel kadayıf, özel künefe peyniri ve şerbet buluşmasını taze ve sıcak olarak tepsi tepsi yapıyorlar.

Künefesini tercihe göre kaymaklı ve dondurmalı olarak sunuyor. Bununla birlikte özel olarak ürettikleri bol Antep Fıstıklı Fıstıkzade tatlısı yapıyorlar.

Kral Künefe’de künefenizi yerken sizlere su ve çay ikram ediyorlar. Künefeyi Hatay Künefesi tarzında seviyorsanız. Tercihiniz Kral Künefe’den olmalıdır.

Adresi: Mehmetçik Mh. Kıbrısşehitler Cad. No:126/A Pamukkale / Denizli

Telefon: 0258 212 56 00

Kapanış Saati: 02:00

Otto Künefe

Denizli’de geçen sene açılan Otto Künefe, yapmış oldukları künefe tatlıları karın doyuracak ve göz dolduracak nitelikte olduğunu belirtmeliyim. Yapmış oldukları künefeler kişiye özel yapıyorlar. Siparişiniz alınıyor ve gözünüzün önünde bir şov ile yapılıyor.

Menülerinde bulunan Peynirli Künefe, 6’sı Bir Arada, İçi Kaymaklı, Fıstıkzade, Yarı Yarıya, Ağızlı, Özel Fıstıkzade, Mozaik, Peynirli Paşa, Düz Fıstıklı, Cevizli, Çıtır Hasır Otto Künefe sadece bazıları olduğunu söyleyebiliriz. Tercihe göre farklı künefeler yapıyorlar.

Servis ile beraber süt, su ve çay ikram ediyorlar. Ayrıca Gaziantep’den getirdikleri baklava satışları bulunmaktadır.

Otto Künefe, ayrıca Aydın ve Muğla il merkezlerinde şubeler açtılar.

Adresi: Kuşpınar Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Cd. No:16 Pamukkale / Denizli

Telefon: 0532 772 43 50

Kapanış Saati: 02:00

Papağanlı Künefe

Denizli’de en son açılan künefeci oldu. Köken olarak Gaziantep olduğu için Antep usulü kendine has künefeler yapıyorlar. Papağanlı Künefe‘yi diğerlerinden ayıran taraf ise sıcak sıcak Gaziantep Katmeri yapması oluyor. Katmeriniz hazırlanırken çayınızı içmek çok keyifli olduğunu söyleyebilirim.

Hergün taze Cennet Çamuru bulabilirsiniz. Burada ayrıca kendi imalatları olan Gaziantep baklavası çeşitlerini bulabilirsiniz. Yine kendi imalatları olan Maraş usulü Kesme Dondurma ile Fıstıklı Özel Dondurma yemeniz mümkündür.

Antep Fıstığı Kolonyası arıyorsanız yine Papağanlı Künefe‘de bulmanız mümkündür.

Adresi: Çamlaraltı Mahallesi, Merkez, Çamlık Blv. No:23 Pamukkale / Denizli

Telefon: 0532 557 25 67

Kapanış Saati: 02:00

Benden duymuş olma Denizli ama çok yakında Denizli’de sıcak sıcak künefe yapan bir mekan daha açılacak…

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin