Miske Restaurant’dan Yepyeni Tatlar

0
637
Kuzu Kebabı
Ananas Yatağında Kuzu Kebabı

Gurme yazılarıma başlama sebebim 2014 yılında Miske Restaurant’da yemiş olduğum Anteplim Kebap olmuştu. Anteplim Kebap, Özel karışım etler, kuzu eti, kaşar peyniri ile elde edilen karışım soslanmış lavaş arasına sarılarak üzerine sos, kaşar peyniri, taze fıstık ve tereyağı ile servis ediliyor. Lakin bu kelimeleri o zamanlar bir araya getiremiyecek kadar acemi olduğum için bir sebeble yolumu Miske Restaurant‘a çevirdim. İşte o gün işletme sahipleri Mahmut Kılınç ve Mehmet Kılınç ile tanışma imkanı buldum.

Mahmut Kılınç

Gerçek bir misafirperverlikle Gaziantep’i ve dünyanın kabul ettiği Antep Mutfağı‘nı Denizli’ye tanıtıyorlar. Ne zaman yanlarına gitsem müthiş enerjilerinden dolayı saatlerce oturuyorum. Neredeyse mekanı beraber kapatacağız.

Miske Restaurant, Eylül Ayı itibariyle yenilenmiş ambiyansı ve yepyeni tatlar ile Denizli’lere “Merhaba” dedi… Bunlar “Ananas Yatağında Kuzu Kebabı” ve ” Beğendili Kuzu Kebabı” oldu. Mahmut Kılınç’a  “Ananas, Gaziantep’de yetişiyor mu?” diye sordum. Mahmut Kılınç “Antep Mutfağı, bir Dünya Mutfağı oldu. Dünya’dan tatları kullanarak Yeni Nesil Kebabcılık yapmamız çok doğal” dedi. Osmanlı Saray Mutfağı’nda kavunun et ile sunulduğunu görüyoruz. Ananas ile kuzu kebabının sunulması bana çok doğal geliyor.

Ananas Yatağında Kuzu Kebabı

Ananas Yatağında Kuzu Kebabı; tatlı, eksi ve acı tatların bir arada sunulduğu bir yemek olmuş. Özellikle içinde kullandıkları etin kurbanlık et kesimi ile sunulmasından dolayı etler körpe ve lezzetli olmuş. Tiridine banmaya doyamayacaksınız. Fiyat baremi sizleri üzmeyeceğini söyleyebilirim.

Mehmet Kılınç, Antep Mutfağında “Patlıcan” nın önemli bir yeri olduğunu belirtiyor. Kebablarda kullandıkları patlıcan ile Beğendi’de kullandıkları patlıcanın aynı olmadığını belirtiyor. Bu sırada bana Antep’in en meşhur yemeği olan “Balcanlı Lahmacun” yediriyordu. Antep Lahmacunu diğer lahmacunlardan ayıran tarafı içinde soğan yerine sarımsak kullanması olduğunu hatırlatmak isterim. Doğal olarak patlıcan ve sarımsaklı lahmacun mükemmel bir ikili oluyor.

Beğendili Kuzu Kebabı

Hazırlamış oldukları Beğendili Kuzu Kebabı ise elinizdeki çatalı masaya bir dakika bile bırakamayacağınız kadar lezzetli ve doyurucu…

Miske Restaurant’a bizleri yepyeni tatlar ile tanıştırmaya devam edecek. Denizli Gurme olarak sabırsızlıkla bekliyoruz.

Miske Restaurant

Siteler Mahallesi, Bursa Caddesi No:33 Pamukkale / Denizli

0258 211 89 99 – 0258 212 33 77

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin