Zaza’nın Yerine Müptela Olabilirsiniz

0
374
bonfile
Zaza'nın Yerine Müptela Olabilirsiniz

Çok değil Şubat 2017’de açılmış 3. Sanayi Sitesinde Zaza’nın Yeri… Ama saygın insanların mekanı olmuş…Nurullah Zazaoğlu, sıkı bir BMW fanatiği olarak tanıtım. Instagram hesabımız @denizligurme ‘dan bir fotoğraf göndermiş. Etin lezzete dönüştüğü an diye dürüm fotoğrafı… İlk önce anlayamadım. Sanırım gittiği bir mekanın fotoğrafını gönderiyor diye düşündüm. Paylaşımlarını inceledim. Otomobiller ve et dürümler vardı.

Kendisi ile iletişime geçtim. Bu güzel dürümlerin yapılışını yakından görmek ve tatmak istediğimi belirttim. Bir Cuma günü 3. Sanayi Sitesinde Kandemir Rot Balans‘ın yanında mekanını buldum. Eşi ile birlikte temiz bir mekan çalıştırıyor. Bugüne kadar birçok yerde şiş dürüm yediğini insanların güzel şeyler yemeye hakkı olduğunu düşündüğünden mekanını açmış.

Bugüne kadar çeşitli etler kullanmış lakin en güzel sonuçu bonfile etten almış. Bonfile eti özel bir sos ile birgün önceden hazırlıyor. İsteğe göre acılı veya acısız düzürm yapıyor. Acılı yiyebiliyorsanız özellikle öneririm. Özel olarak getirmiş olduğu isot kullanıyor. Damağınızda ve boğazınızda bir acılık söz konusu oluyor. Lakin midenizde hiçbir şikayet olmuyor. Ayrıca yapmış olduğu dürüm içine közlenmiş kırmızı biber , soğan, maydanoz ve nane koyarak dürümü tamamlıyor. Nane dürümün ilacı olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Adana dürümü herkesin yaptığı gibi lavaşın içine sarmıyor. İki adet şişten adana dürüm yapıyor. Ayrıca çok özel hazırladıkları yayık ayrana doyum olmadığını belirtelim. Ücretini merak edenlere 15 TL. Bu lezzetli bonfile et dürümü yiyebilmek için saat 16:00 ‘ya kadar gidebilirsiniz. Diğer saatlerde kapalı bir mekan…

Sizler için çektiğimiz videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Zaza’nın Yeri

Sümer Mahallesi 3. Sanayi Sitesi 19. Sokak No: 42 Merkezefendi / Denizli

0532 330 87 22

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin