Yerim Seni Oreo

0
97
android Oreo
Yerim Seni Oreo

Bugün gelen bir basın bülteni ile heyecanlandım. Çünkü Google, yeni Android işletim sistemine en sevdiğim bisküvi markası olan OREO’nın adını verdi.

Android OREO, popüler kültür ikonu OREO’nun eğlencesiyle Android’in zekasını birleştirerek dünyaya neşe saçıyor. Google bu lansmanı, ABD’de 1918’den bu yana gerçekleşen ilk tam güneş tutulmasının yaşandığı gün yaptı.

OREO Küresel Marka Direktörü Justin Parnell, “Bu iş birliğiyle OREO markası ve Android sadece güçlerini birleştirmiyor. OREO markasının eğlenceli bir şekilde insanları bir araya getirme misyonu ve Android’in açıklığı harika bir şekilde eşleşiyor. Android OREO süper kahramanıyla tüm dünyadaki takipçilerimize yenilikçi yöntemleri eğlenceli bir şekilde sunmaya devam ediyor” dedi.

OREO, Dünyanın en çok sevilen bisküvisi OREO, 100’ün üzerinde ülkede bulunuyor. 21. Yüzyılın en iyi satan bisküvisi OREO’nun yıllık küresel cirosu 2 milyar Amerikan Doları. OREO’nun ‘Çevir, tat, batır’ ritüeli dünyada pek çok kültürde benimsenmiş bir imza haline gelmiştir. OREO’nun Facebook üzerinde 200 ülkeyi temsil eden ve birçok farklı dili konuşan 40 milyondan fazla takipçisi vardır. OREO, Facebook’ta dünyada ilk 5 marka sayfası içerisinde yer almaktadır. OREO, 100’üncü yaşını 6 Mart 2012 yılında kutladı.

Google geçmişte de Android işletim sistemlerinde tatlı atıştırmalıklardan Eclair, Ice Cream Sandwich ve son olarak Nougat isimlerini kullanmıştı.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin