Adana Lezzetleri Denizli’de

0
412
mumbar
Adana Lezzetleri Denizli'de

Denizli ilk defa efsane Adana lezzetlerini Şırdan Dolması ile Kokoreçci Önder Usta sayesinde tanışma imkanı buldu.

Yaşamış olduğu sağlık sorunları sebebiyle zaman zaman bu lezzetin satışını yapamadı. Artık keyifle yazabilirim.

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri Şırdan Dolması yanında Mumbar Dolması ve Kırkkat Dolması satışları da olacağının bilgisini aldım.

Mumbar Dolması, kuzunun ince ve kalın bağırsağı içine konulan iç malzeme ile yapılıyor. Aynı şırdan dolması gibi çok lezzetli bir yemek diyebilirim. Bazı bölgelerde bumbar dolması da deniliyor.

Kırkat Dolması, İşkembe (Karın) Dolması da deniliyor. Yine Mumbar Dolması ve Şırdan Dolması’nda olduğu gibi hazırlanan iç malzeme doldurularak yapılıyor.

Özellikle sakadat severlerin yemesini tavsiye ederim. Fiyatları hakkında bilgi vereyim. Kırkkat Dolması 10TL, Şırdan Dolması 15TL, Mumbar Dolması 20TL olduğunu belirttiler.

Ayrıca sizler için bir video hazırladım. Keyifle izleyeceğinizi düşünüyorum. Denizli Gurme YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın!

Kokoreçci Önder Usta’nın Yeri
Adres: Saraylar Mahallesi Bayramyeri Kasap Hali Girişi  No 13/D Merkezefendi / Denizli
Telefon: 0507 930 00 13

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin