Denizli Teleferik Ve Bağbaşı Yaylası

0
245
teleferik
Denizli Teleferik Ve Bağbaşı Yaylası

Geçtiğimiz günlerde ailemle birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi‘nin işletmiş olduğu Denizli Teleferik’e gittim.

Denizli Teleferik alt istasyonu Bağbaşı Kent Ormanı içinde olduğu için aracımızla gittik. Aracınız yok ise Denizli Otogarından saat 09:00 – 23:00 arasında 22T Otogar – Teleferik otobüse binebilirsiniz.

Denizli Teleferik alt istasyonunda bilet fiyatları öğrenci veya tam fark etmiyor. 6 TL karşılığında teleferiğe biniyorsunuz.

Teleferik kabinleri 8 kişilik eğer fazla kişi yoksa tek başınıza bile seyahat edebilirsiniz. Ailem ile 3 kişilik bir seyahat etme fırsatı buldum. Teleferik yukarı çıkarken rüzgardan sallanıyor ve direklerden geçerken sarsılmalar söz konusu olduğunu hatırlatmak isterim.

1400 Metrede Neler Yapabilirsiniz?

Burada bir kafeterya var. İstersen çay, kahve içebileceğiniz gibi güzel bir manzara eşliğinde kahvaltı yapabilirsiniz.

Ücretsiz olarak sunmuş oldukları servislerle Bağbaşı Yaylasına gidebilirsiniz. Burada bungolalar var kiralamak isterseniz Denizli Büyükşehir Belediyesi ile görüşebilirsiniz.

Bağbaşı Yaylasında, Yayla Kebapçısı ve Kafeterya bulunmaktadır. Fiyatları şehir merkezi ile hemen hemen aynı olduğunu belirtmeliyim. Çocuklu aileler pahalı olur diye oturmaya çekiniyor. Hiç çekinmeden girebilirsiniz. Yayla serin olduğu için üzerine çeket veya ince hırka alabilirsiniz

Dönüşü yine ücretsiz servislerle yapabilirsiniz. Saat 21:30’a kadar durmak serbest, gece sivillere yasak olduğunu hatırlatayım.

Severek izleyebileceğiniz bir video hazırladım. İzlemenizi öneririm.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Facebook, Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin