Kokoreçci Önder Usta’dan Süt Kuzu Kokoreç

0
350
Kokoreç
Kokoreçci Önder Usta'dan Süt Kuzu Kokoreç

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımızdan Kokoreçci Önder Usta‘dan davet aldım. Denizli Bayramyeri’nde İkinci Ticari Yol’da bulunan işyerine gittim. Mekanında ayrıca kızarmış tavuk satıyor. Lakin ustalığını yapmış olduğu Süt Kuzu Kokoreç ile konuşturuyor.

Babası Ramazan Sancar yıllarca döner ve kokoreç ustalığı yapmış. Denizli’de saç kokoreç yapanlar çoğalınca kömürde süt kuzu kokoreç yapmayı bırakmışlar.

Önder Sancar, tam bir girişimci Türkiye’de ilk defa kokoreci dönen bir mekanizma ile kurumasını önleyerek pişiyor. Zaten şişlerde bulunan Süt Kuzu Kokoreci gördüğünüzde ağızınız sulanacaktır.

Kokoreçcin sarımını kendi yaptığı için tabakta sunmaktan çekinmiyor. Ekmeklerini özel olarak odun ateşinde yaptıran Önder Usta, kendi yapmış olduğu turşu suyu ile tüketilmesini tavsiye ediyor. Yediğiniz kokoreç ağızınız kesinlikle yağ tabakası oluşturmadığı gibi yapmış olduğu sarım ile mükemmel bir ziyafet çekiyorsunuz. Kesinlikle ilave bir porsiyon isteyeceksiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin