Kestane Kebabı En Güzel Nasıl Yapılır?

0
379
Kestane
Kestane Kebabı En Güzel Nasıl Yapılır?

Kışın en çok sevdiğim yönlerinden biri kendine özgü yemişlerin ortaya çıkmasıdır. İşte onlardan biri de Kestane oluyor.Kestane yetişkinler ve çocuklar tarafından çok seviliyor. Özellikle yapıları farklı olmakla birlikte Denizli’nin Buldan ve Babadağ ilçelerinde çok güzel kestaneler yetişmektedir.

Kestanenin çevresinin diken olmasından dolayı olgunlaştıktan sonra toprak içine gömülüyor. Kestanenin dikenli dışı kısımı bu şekilde ayrılıyor.

Kestaneyi haşlama ve ateş üzerinde kebap olarak yaparak tüketebiliyorsunuz. Kestanenin yapılışı ile ilgili YouTube üzerinde farklı videolar izleyebilirsiniz.

Benim sizlere önereceğim çok basit yöntem ile çok lezzetli ve her yerinin açıldığı bir kestane kebabı yapacaksınız. Öncelikle yaptığınız kestanesinin kalitesi çok önemli olmadığını belirteyim.

Evinizde yapıyorsanız; ocak üzerine koyacağınız tavanın çok iyi ısınmasını bekleyiniz. Daha sonra kestanenin bombeli bölümün üzerinden kabuğu biraz derinlemesine çiziyorsunuz.

Isınan tavanın üzerine bu çizdiğiniz bölüm gelecek şekilde dizmelisiniz. Kestane içerisinde bulundurduğu su ile içinin daha iyi piştiğini ve kestanenin ağızının açıldığına şahit olacaksınız.

Afiyet olsun…

Sizler için hazırladığım videoyu izleyebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin