Denizli’de Kebab Kokoreç Nerede Yenir?

0
922
kebab

Geçtiğimiz günlerde Kebab Kokoreç ile ilgili bir yazı Kule Canbazı‘nda yazmıştık.

Denizli Gurme olarak farklı lezzetleri sevdiğimizi itiraf etmeliyiz. Özellikle yazılarımızı mutlaka deneyimleyip öyle yazıyoruz.

Kebab Kokoreç

İşte onlardan biri olan Kebap Kokoreç‘in en sevdiğimiz özelliklerinden biri sunumu ve tadı oldu.

Köfteci Fahri Usta

1982 yılından mesleğine İzmir Asfaltında Köfte ve Kokoreç satarak başlayan Fahri Usta,  Bayramyeri Kebapçılar Caddesine taşınmasıyla vizyonu değişiyor.

Denizli‘nin en meşhur kebapçılarının bulunduğu cadde üzerinde başarılı olmak için kokoreçlerini pide ile sunmaya başlıyor. Kokoreçini kendi sarıyor. Onun için emeğini müşterilerine sunmaktan çekinmiyor. Köfteci Fahri Usta ile sohbetimizde özellikle vurgulamıştı.

Kebab Kokoreç

Köfteci Fahri UstaKokoreçi kendi sarmayan kişi, porsiyon olarak istediğinizde sunumaktan çekinir. Malzemesi az ve kalitesiz olduğu için” diyor.

Bir süre mesleğine ara veren Köfteci Fahri Usta dostlarının ve müşterilerinin ısrarlarına daha fazla dayanamamış ve yeniden dükkanını açmış.

Kokoreçi kömür ateşinde ve özel ızgarasında pişiyor. Zaten kömür ateşi ve et birlikte olunca tadından yenmez öyle değil mi? Özel olarak yaptırmış pide ile birlikte domates, soğan ve acı kurubiber ile servis yapıyor.

Ulusal ve yerel televizyonlar çekimler yapmak için dükkanını ziyaret ediyor. Antalya, İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerden müşterileri özel sipariş veriyor. Öyle satmak için değil Kebab Kokoreç partisi vermek için sipariş veriyorlar.

Denizli Bayramyeri 496 Sokakta mütevazi bir işletme olarak devam ediyor.  Kebap Kokoreç yemek için 08:30 – 19:30 arasında gitmeniz gerekir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin