Hamburger Değil Hanburger

0
573
Hamburger
Hamburger Değil Hanburger

Denizli Bayramyeri’nde Çok İyi Avlu Bazar isimli bir çarşı var. Eskiden burası bir sebze haliydi. Sonradan  yapılan düzenlemelerle çok işlek bir mekan halini aldı. Esasen ben bu halini daha çok beğeniyorum. Lakin biraz daha geliştirilmesine ihtiyaç var.

Burada tatlıcı, dürümcü, cafe, nargileci ve son olarak açılan Han Burger Alaçatı var. Mekan’ın işletmecisi Levent Sarıoğlu‘nu Denizli halkı çok iyi tanıyor. Kendisi Denizli’de Amatör Futbol Liglerinde Teknik Direktörlük yapıyor. Başarılı bir teknik direktör olduğunu söyleyebiliriz. Levent ile Meslek Lisesi yıllarımdan tanışıyorum.

Instagram’da paylaşmış olduğu Hamburger videosu ile tekrar görüşme imkanı buldum. Mekan Çok İyi Avlu Bazar‘ın hemen yan tarafında şirin bir yer… Mekanda kendinizi Bodrum veya Alaçatı’da bir mekanda oturuyormuş gibi hissetiyorsunuz. Özellikle butik bir ortamda yemek isteyenler için ideal…

Yapmış oldukları Hamburger 130gr dana etinden yapıyorlar. Üzerine özel bir sos kullanıyorlar. Cheddar Peyniri iyi bir tamamlayıcı olduğunu belirteyim. İsteğe göre soğan konabiliyor. Klasik olarak yanında patates kızarması ile sunum yapıyorlar.

Bu mekanda sadece Hamburger yok… Aynı zamanda Tuzlu – Tatlı Ekmekarası kahvaltı bulunmaktadır. Eğer bir çalışan biriyseniz ekmekarası kahvaltılıkları mutlaka öneririm. Burada ayrıca çok güzel bir bazlama tost’da yapıldığını hatırlatayım…

Han Burger Alaçatı

Eski Sebze Hali, Bayramyeri Merkezefendi / Denizli

0532 541 57 52

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin