Denizli’de Tuzda Tavuk Nerede Yenir?

0
407
Tavuk
Denizli'de Tuzda Tavuk Nerede Yenir?

Denizli’de kızarmış tavuk, haşlanmış tavuk ve teneke tavuk yemişinizdir. Peki “Tuzda Tavuk Nerede Yenir?” diye sorarsanız. Bu yazımız size kılavuz olacaktır.

Tuzda Tavuk, genel olarak Hatay Mutfağı’nda daha çok yapılıyor. Hatta İstanbul’da Taksim, Aksaray ve Etiler’de şubesi olan Hatay Medeniyetler Sofrası’nın menüsünde “Fırında Tuzda Tavuk” önemli bir yer alıyor. 1800 gr tavuk özel olarak hazırlanan iri tuz ile kaplanıyor. Daha sonra yaklaşık 3 saat fırın içinde piştikten sonra alınıyor. Üzerindeki tuz katılaştığı için kırılarak tavuk kırılıyor. Garinitürler ile servis yapılıyor.

Aklınıza tavuğun çok tuzlu olacabileceği gelmiş olabilir. Üst bölümleri biraz tuzlu lakin kemiklerinin çok rahat ayrılması ve için halen sulu olması sebebiyle lezzetli oluyor.

Denizli’de Tugay karşısında bulunan PİDenizli’nin girişimci işletmecisi Süleyman Barutçu tarafından pide haricinde “neler yapabilirim?” sorusunun cevabı Tuzda Tavuk diyebiliriz. Klasik pideciden daha farklı yiyecekler bulabileceğiniz bir mekan PİDenizli…

Pide çeşitleri, Tavuk Kelebek, Kaşarlı Alabalık, Kiremit Köfte bunlardan bazıları diyebilirim. Sürekli menülerini geliştiriyorlar. Lakin paket servisleri olmadığını hatırlatmak isterim. Misafirlerine ayrıca közde türk kahvesi ikram ediyor. Mutlaka uğramalısınız.

PİDenizli Pide ve Izgara Salonu

Kuşpınar Mh. Lise Cd. No:35 / A (Stad Üstü – Tugay Arkası) Pamukkale / Denizli

0258 242 68 48 – 0535 394 64 97

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin