Börek Değil Efsane Levent Börekçilik

0
1193
börek
Börek Değil Efsane Levent Börekçilik

Sonunda Levent Börekçilik’in “Börek Değil Efsane” dediği börek ile tanışma imkanı buldum. Bu yazıyı sizlere tadım yaptıktan sonra yazmanın keyfini yaşıyorum. Özellikle Denizli’de efsane böreği ilk tadım yapan kişi olduğumu belirtmek isterim.

Levent Börekçilik
Levent Börekçilik Denizli

Efsane Bir Börek İle Tanışmak

Doktorlar Caddesi üzerinde bulunan Levent Börekçilik‘in işletme sahiplerinden Kadir Kırlı, Denizli’nin yemek kültürü ve mekan kılavuzu olan Denizli Gurme web sitesi aracılığıyla bana ulaştı.

Kadir Kırlı “Efsane böreklerimiz geldi. İlk olarak sizin tadım yapmanızı ve yorumlamanızı istiyoruz” dedi. Memnuniyetle kabul ettim.

Bugüne kadar sosyal medya üzerinde gördüğüm efsane börek ile tanışmak üzere saatlerin geçmesini bekledim. Oysa Levent Börekçilik Denizli, reklam ve tanıtım ajansımın hemen yanındaydı.

börek
Efsane Börek

Börek daha çiğ hali ile efsane görünüyordu. Bu beni daha çok heyecanlandırdı. Levent Börekçilik Denizli’nin Börekçi Ustası Ümit Artuc, ciğ böreği ocak üzerinde yavaş yavaş pişirmeye başladı.

Aman Allahım; ocak üzerinde pişen börekten yükselen kokular karnınızın daha çok acıkmasına ve kendinizi böreğin içine atlamaya yol açıyordu.

Üzerinde bulunan yufka adeta baklava gibi kat kat açılmış içerine konan 3 adet peynir sizi çağırıyordu. 15 dakikanın nasıl geçtiğini anlayamadım. Zaten Ümit Usta, tepsiyi ters çevirdiğinde içeride bulunan konuklar çocuklar gibi sevinç çığlıkları atıyordu.

börek
Börek Değil Efsane

Börek servis yapılmaya başladığında şelale gibi akan böreği göremelisiniz. O peynir şelalesinde yıkanmak isteyebilirsiniz.

5 Kilo Börek 5 Dakikada Bitti

Zaman nasıl çabuk geçti bilemedim. Yaklaşık 5 kilo börek 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bitti. Bu sırada röportaj ve çekimler yaptım. Efsane böreğin tadına doyamadım.

İşletmenin diğer sahibi Mehmet Karabacak ile güzel bir röportaj yaptım. Aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm. Mehmet Bey, Denizli halkını değerli bir börek markası ile tanıştırmanın onurunu yaşadıklarını vurguluyor.

Levent Börekçilik, hergün saat 06:00 – 14:00 saatleri arasında faaliyet gösterecek… Ayrıca sınırsız çay içmeniz mümkün… Bahçesinde ailenizle keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Açıkçası börekleri çok beğendim. Sadece peynirli börekleri yok… Aynı zamanda kıymalı, ıspanaklı ve pastırmalı börek çeşitlerini de bulmak mümkün. Peynirli Börek porsiyon fiyatı 10 TL olduğunu belirteyim.

Tavsiyem böreği el ile yemenizdir. Çatal ve bıçak kullanarak yediğinizde zevk almayabilirsiniz.

Levent Börekçilik Denizli Videosu

Levent Börekçilik
Adres: Sırakapılar Mah. Doktorlar Cad. No:7 Merkezefendi / Denizli
Telefon: 0532 573 32 72

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin