Bir Pide Klasiği Gazezoğlu Pide

0
574
pideci
Bir Pide Klasiği Gazezoğlu Pide

Denizli’de bir pide klasiği arıyorsanız Gazezoğlu Pide tam size göre diyebilirim. Gazezoğlu Pide, Denizli’de ilk 10 Pideci mekanından biri olduğunu belirtmeliyim.

Mekan bildiğiniz pidecilerden biraz farklı, içeride oturabileceğiniz bir düzeneği yok. Dışarıda hazırladıkları masa ve sandalyelere oturabilirsiniz. Odun ateşinde pişirmiş oldukları pide çeşitlerine doyum olmuyor.

pideci
Kebapçı Pideleri Meşhur

Kebapçı Pideleri Meşhur

Gazezoğlu Pide, saat 08:00 gibi açılıyor. Odun ateşinde yapmış oldukları 300 gram kebapçı pidelerini hazırlıyorlar. Bu pideler Denizli’nin en meşhur kebapçılarının kebapları ile servis ediliyor.

Un, maya ve su ile yapılan hamurun odun ateşi ile pişirilmesiyle yapılan pideler bir lezzet harikası diyebilirim.

Salaş bir ortam olmasına rağmen yapmış oldukları pideler Nazilli Pidesiyle yarışır. Denizli’ye geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken bir mekan…

Ayrıca pide fiyatları çok uygun. Kıymalı Yumurtalı Pide, Kıymalı Pide, Peynirli Pide, Tahanlı Pide, Kaşarlı Pide, Sucuklu Pide, Kuşbaşılı Pide ve Lahmacun bulabilirsiniz.

Evinizden malzemesini kendiniz getirdiğinizde pide olarak geri alabilirsiniz.

Sabahın erken saatlerinde Gazezoğlu Pide’ye gittiğimde sadece 1,75 TL ödeyerek 300 gram Kebapçı Pidesi aldım.

Gazezoğlu Pide’nin hemen yanında bulunan çay ocağından gelen çayı hiçbir mekanda bulamazsınız. Çay o kadar güzeldi ki bir demlik bile içebilirdim. Özellikle çay içmenizi tavsiye ederim. Çay ile kebapçı pidesi gerçekten ideal bir kahvaltı oldu.

Bir başka zaman mekana gidip dolgulu pidelerinden de çekeceğim. Şimdiden o lezzetli pidelerini çekmek için sabırsızlanıyorum.

Gazezoğlu Pide
Adres: Bakırlı Mah. Kaleiçi Mevki 485. Sok. No:24 Merkezefendi / Denizli
Telefon: 0258 241 07 86

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin