Türk Kahvesini Nasıl İçersiniz?

0
256
türk kahvesi

Dünya tarafından çok iyi tanınan bir içeceğimiz Türk Kahvesini nasıl içersiniz?Türk Kahvesini sade, orta şekerli, şekerli ve çok şekerli içebilirsiniz. Cezveye koyduğunuz su ve Türk Kahvesini ağır ateşte yavaş yavaş karıştırdığınızda dünyanın hayran olduğu sıcak bir içecek oluyor. Bu lezzete lokum ve bir bardak su eşlik ediyor.

Denizli’de Belediye Sineması’nın girişinin hemen karşısında bulunan Ebruli Cafe çok farklı bir yöntemle kahve keyfini katlıyor.

Fincanda Türk Kahvesi İçtiniz Mi?

“Zaten fincanda içiyoruz” diyebilirsiniz. Ebruli Cafe’de Türk Kahvenizi cezvede değil fincanda yapıyorlar. İşletme sahibi Ayhan Tavlı tarafından 3 yıldır bu şekilde müşterilerine sunuluyor. Ateş üzerine konulan fincan içine önce su daha sonrada Türk Kahvesi konuluyor. Daha sonra ağır ateşte kaynamaya başlıyor. Özel bir fincan değil ama ateşin ayarı iyi yapılmalı yoksa fincan çatlayabilir. 5 dakika içinde bugüne kadar içtiğiniz Türk Kahvelerinden farklı bir lezzet haline dönüşüyor.

Kahve severlerin bir kere fincanda yapılan bu kahveyi içtiklerinde müdavimi olacaklarına eminim…

Ebruli Cafe ailenizle beraber gidebileceğiniz nezih ortamlardan biri sizler kahvenizi yudumlarken çocuklarınız özenle hazırladıkları Ballı Süt içebilirler…

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin