Tarihi Yeşilçam Kahvecisi

0
278
Kahveci
Tarihi Yeşilçam Kahvecisi

Birbiri ardına açılan kahvelerin neredeyse hepsi aynı konsepte sahip olduğunu görüyorum. Neredeyse hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi görünüyor. Geçenlerde gittiğim Tarihi Yeşilçam Kahvecisi bu konseptin dışına çıkmış bir mekan diyebilirim.

Yıllar evvel Beyoğlu’nda sinema emektarların bulunduğu sokakta bir kahveciyi görmüştüm. Yeşilçam’ın filmlerinde oynayan bu emektarlar iş gelmesini bekliyorlardı. İçerisi tıklım tıklımdı. İçeri girdim. Boş bir masaya oturdum. Çay söyledim. Çayımı yudumlarken masama filmlerde aşçı, uşak ve şöför rollerinden tanıdığımız Cevat Kurtuluş geldi. Oturmak için izin istedi. Gazetesini açtı ve okumaya başladı. Kolundaki plastik kortonlu casio saat dikkatimi çekmişti. İşte o zamanlardan beri eski yeşilçam filmleri izlemeyi çok severim.

Denizli’deki Tarihi Yeşilçam Kahvecisi’ne girdiğimde de aynı hislere kapıldım. Duvardaki Hababam Sınıfı, Selvi Boylu Alyazmalım, Mavi Boncuk, Bizim Aile, Banker Bilo, Salako filmlerinin afişlerinden masama gelecekler sandım.

Tarihi Yeşilçam Kahvecisi’nin deneyimli baristası İsmail’in yapmış olduğu, Çikolatalı Dondurma, Canlı Muz, Çilek ve Kivi ile çikolata drajelerinden hazırladığı Yeşilçam Spesiyal içimi ve sunumu ile bir harika diyebilirim.

Eğer sizlerde bir sinema aşığıysanız Denizli Belediyesi’nin arkasında bulunan bu mekana uğramalısınız. Hoş anlar yaşayacağınıza eminim.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin