Otto Künefe, Denizli’de Künefe’nin Yeni Adresi

0
1229
künefe
Otto Burger Künefe

Otto Künefe, Denizli’de Kıbrıs Şehitleri Caddesinde çok yeni açılmasına rağmen “Künefe” de devrim yaptılar. Künefe, tel kadayıf katmalarının içine fıstık, ceviz ve şerpet konularak sıcak servis edilen bir tatlı türüdür.

Denizli’de daha önce Hatay yöresine ait Künefeler yedik. Hayat yöresine ait bu künefe, tel kadayıf ve özel peynirin şerbetlemesi ile sıcak olarak servis yapılıyordu. Tüketicinin isteklerini geri çevirmemek için neredeyse tüm pidecilerde, kebapcılarda bu tatlıyı bulmak mümkündü. Tatlıyı gerçek bir usta yapıyordu. Lakin pişirme aşamasında Künefe’nin altı yanmış. Hatta şerbet içinde yüzen bir Künefe sunumları gördük.

Otto Künefe, Gaziantep yöresinin Künefe yaklaşımını şimdi Denizli’ler ile tanıştırıyor. Açılmadan önce Otto Künefe’nin sosyal medya hesaplarından tüm menülerine bakmıştım. Ama işletme sahibi Tayfun Gür ile konuştuğumda aklıma takılan tüm soruların cevabını aldım.

Antep Fıstığı

Menüleri o kadar güzel yapılmış ki stok resim değil! Resimde ne görüyorsanız o geliyor. Peynirli Künefe, 6’sı Bir Arada, İçi Kaymaklı, Fıstıkzade, Yarı Yarıya, Ağızlı, Özel Fıstıkzade, Mozaik, Peynirli Paşa, Düz Fıstıklı, Cevizli, Çıtır Hasır Otto Künefe’de yiyebileceklerinizden bazıları diyebilirim. Zamanla yenileri eklenir kanısındayım.

Otto Künefe, açık bir mutfağa sahip ve sipariş verdiğimiz künefe gözümüzün önünde yapılıyor. Taptaze malzemelerle yapılan künefeye doyum olmuyor.

Bu yaza damgasını vuracak tatlısı “Otto Burger Künefe” diyebilirim. Özel Fıstıkzade’in arasına Kesme Maraş Dondurması ve Canlı Meyveler ile yapılan bu tatlı usta gurmelerin dediği gibi damak çatlatan cinsten bir tatlı…

Otto Künefe, sadece tatlı sunmuyor. Gaziantep’den getirdikleri çerez ve antepfıstığını süt ile beraber ikram ediyorlar. Tatlı seviyorsanız Otto Künefe favoriniz olacaktır.

Otto Künefe

Kuşpınar Mh. Kıbrıs Şehitleri Cad. No: 16/A Pamukkale / Denizli

0532 722 43 50

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin