Odun Ateşi Gurme’ye Gitmek İçin 4 Neden

0
322
Cağ Kebabı
Odun Ateşi Gurme

Odun Ateşi Gurme, cağ kebabı ile tanınan mekan… Erzurum’un bu eşsiz lezzetini Balıkesir’den getirttikleri kekik kokulu etler ile bambaşka bir lezzete taşımışlar. Öncelikle cağ kebabını yatık döner ile karıştırmamalısınız. Denizli’de yatık döner yapan mekanlar var. Cağ Kebabı’da yatık şekilde yapılıyor. Lakin cağ kebabı bu yatık şekildeki etten özel şişlere alınarak ızgarada kısa süreli pişirilerek sıcak olarak servis yapılıyor.

Cağ Kebabı‘nı genelde bu şişlerden adet olarak sipariş verebiliyorsunuz. İsterseniz Odun Ateşi Gurme size porsiyon olarak sunuyor. Cağ Kebabı’nı o kadar güzel marine edilmiş ve kesilmiş ki etinize ektra tuz veya baharatlamanıza gerek yok. Özellikle yağ parçacıkları ayrı bir lezzet katıyor. Servis yanında sundukları soğan ile dürüm yaparak yediğinizde lezzetler katlanıyor. Soğan yemiyorsanız sıkıntı yok! Çekimler yaptığım için biraz kebabım soğdu. Lakin daha ayrı bir lezzet oldu diyebilirim. Çocuklarınız yemek istemezse hiç ısıtmadan yiyebilirsiniz.

Odun Ateşi Gurme Köfte

Odun Ateşi Gurme’nin köftesi bir harika diyebilirim. Yine Balıkesir’den getirtikleri etler ile yapıyorlar. İçleri sulu ve lezzetli bir köfte yapmışlar. İçleri mis gibi süt ve kekik kokuyor. Özellikle bir porsiyon söylemenizi öneririm.

Odun Ateşi Gurme Ciğer

Yine cağ kebabı şişleri ile yaptıkları ciğer çok farklı olmuş. Ciğer üzerine orantılı olarak dizdikleri yağ parçalarını her ısırmanızda lezzet patlamaları ile karşılaşıyorsunuz.

Cevizli Kadayıf Dolması

Künefe‘den sonra sıcak olarak servis yapılan Cevizli Kadayıf Dolması’nı kendileri yapıyor. Dolma kıtır ve lezzetli olmasıyla beraber yediklerinizle örtüşüyor.

İşletme sahibi Turgay Veli Yıldız ve eşi Feray Hanım, mekanlarına gelenleri müşterini misafir olarak ağırlıyorlar. Odun Ateşi Gurme, yapmış oldukları menü ile kafa karıştıran değil karın doyuran cinsten olduğunu belirtmeliyim.

Odun Ateşi Gurme Et

Çamlaraltı Mahallesi Çamlık Bulvarı No:62, 20160 Pamukkale / Denizli

0258 212 20 15

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurmecom, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin