Denizli’nin Ballı Tahinli Cevizli Pidesi Pizza Oldu

0
602
pizza
Ballı Tahinli Cevizli Pizza

Denizli’de pide yapılan bir yere gidildiğinde tatlı olarak “Tahinli Pide” tercih edilir. Tahinli Pide, isteğe göre ballı ya da şekerli tercih edilebilir. Üzerine ceviz veya öğütülmüş antep fıstığı dökülebilir.

Denizli’nin Altıntop Mahallesi‘nin Melek Pazarı‘nda açılan Galata Pizza çok yeni bir işletme. Yeni olmasına rağmen yeniliklerin öncüsü olacağa benziyor. Yapmış oldukları “Ballı Tahinli Pizza” ile şimdiden Denizli’nin gönüllerini fetih etmişler.

Ballı Tahinli Pizza

İşletme sahibi Hasan Süngücü, pizza içinde kullandıkları mozzarella peyniri, tahin ve balı özenle seçtiklerini belirtiyor. Ballı Tahinli Pizza’yı o kadar özenerek yapıyor ki kullandığı malzemeler ortaya lezzeti unutulmaz bir ürün çıkıyor.

Ballı Tahinli Pizza, yerken kesinlikle baldan dolayı bir bayma söz konusu bile değil! Midenizi rahatsız etmiyor. 3 kişiye küçük boy pizza yeterli gelir. Ama benim tavsiyem orta boy Ballı Tahinli Pizza siparişi vermeniz. Şu anda paket servisi bulunmuyor. Eğer tahinli pide yemeyi seviyorsanız. Mutlaka Ballı Tahinli Pizza favoriniz olacaktır.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin