Denizli’nin Ali Haydar’ı Ciğerci Nevzat Usta

0
553
Ciğer
Denizli'nin Ali Haydar'ı Ciğerci Nevzat Usta...

Denizli’de sakatatı  kokoreç olarak tüketiyorlar. Menülerinde ciğer bulunan mekanlar ana menülerine ek olarak yapıyorlar. Bursa Caddesi üzerinde bulunan Ciğerci Nevzat Usta mekanını ciğer üzerine açmış.

Ciğerci Nevzat Usta, 1993 yılında Mardin’de oturduğu evin önünde ciğer yapmaya ve satmaya başlamış. 2013 yılında bir arkadaşı Denizli’ye çağırmış. 3.cü Sanayi’de Sofra isimli lokantayı işletmiş. Daha sonra Gerzele Mahallesinde BeyKebap isimli bir mekan açmış. İşlerini daha çok geliştirmek için Bursa Caddesi üzerindeki mekanını açmış.

Denizli’ye geldiği ilk zamanlarda istediği kalite de ciğer bulamadığı için Mardin’den getirtmiş. Ama şimdi yerli üreticilerden istediği ciğeri bulabiliyor.

Ciğerci Nevzat Usta, ciğeri çok iyi tanıyor diyebilirim. Ciğerler ne çok küçük ne de çok büyük… Ciğer ile beraber gelen kişnişli soğan ve nane; ciğerin gerçek dostları diyebiliriz. Kendinize yapacağınız dürümün içine bu karışımlardan koyduğunuzda ciğerin o ağır kokusu gitmiş ve yerini lezzet patlamalarına bırakıyor.

Ciğerci Nevzat Usta’da sadece ciğer yok. Aynı zamanda ızgara çeşitleri, pide çeşitleri ve dürüm çeşitlerini bulabilirsiniz. Misafirlerine ziyafet sonrası içinde damla sakızı, ceviz, badem, fıstık, fındık, tarçın, karanfil, türk kahvesi, nescafe karışımı bulunan Mardin Spesiyal isimli bir kahve ikram ediyorlar. Sımsıcak bir aile mekanı olduğunu hatırlatmak isterim…

Ciğerci Nevzat Usta

Siteler Mahallesi, Bursa Caddesi No:25 Pamukkale / Denizli

0258 373 56 37 – 0553 308 36 30

Yazımızı beğendiyseniz paylaşım butonlarını kullanarak sosyal medyada paylaşıp daha fazla kişiye ulaştırmanızı rica ederiz. Bizi Twitter üzerinden @denizligurme hesabından, Instagram üzerinden @denizligurme, YouTube üzerinde Denizli Gurme hesabından da takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak, eklemek ya da düzeltmek için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin